بلاگ

آموزش تنظیمات صفحه نمایشگر یخچال ساید بای ساید سامسونگ

آموزش تنظیمات صفحه نمایشگر یخچال ساید بای ساید سامسونگ

تنظیمات صفحه نمایشگر (Display) یخچال ساید بای ساید سامسونگ  یکی از ملزوماتی است که هر خریداری باید از آن بهره مند شود تا به بهترین شکل ممکن بتواند از امکانات و توانایی های یخچال خود استفاده نماید.

امروز در این مقاله سعی می کنیم به بهترین و ساده ترین شکل ممکن تنظیمات صفحه نمایشگر (Display) یا پنل یخچال ساید بای ساید SAMSUNG را به صورت کاربردی و ساده به شما معرفی کنیم.

صفحه نمایشگر یخچال ساید بای ساید سامسونگ

با ورود یخچال های ساید بای ساید به بازار بسیاری از افراد مجذوب زیبایی و امکانات هر چه بیشتر و بهتر آن شده و اقدام به خریداری آن می کنند ولی شاید بیشتر خریداران با نحوه استفاده صحیح و کامل از امکانات این نوع یخچال ها آگاه نیستند

نمایشگر دیجیتالی یا پنل دیسپلی

هر یخچال ساید بای ساید سامسونگ دارای دکمه هایی در قسمت بیرونی درب خود می باشد که به آن پنل یا نمایشگر (Display) گفته می شودکه به صورت دیجیتال می باشد.

در بعضی از مدل ها نمایشگر به صورت لمسی می باشد و در بعضی دیگر از مدل ها نمایشگر یخچال به صورت دکمه می باشد. کارایی همه دکمه ها در تمام مدل ها یکی است و فرقی ندارد.

دکمه های پنل دیجیتال یخچال ساید بای ساید سامسونگ

دکمه هایی که در زیر نشان داده شده است مختص یخچال های ساید بای ساید می باشند و سایر مدل های دیگر دارای دکمه های متفاوتی می باشند.

اگر یخچال شما سامسونگ نمی باشد پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش پنل تنظیمات یخچال ساید بای ساید را مطالعه کنید. در این مقاله به صورت جامع به کارایی تمام دکمه های یخچال ساید بای ساید تمام مدل ها اشاره شده است.


دکمه های پنل یا نمایشگر یخچال های ساید بای ساید سامسونگ

  • Energy saver
  • Power Freeze
  • Alarm
  • Lighting
  • Power Cool
  • Ice Off
  • Cubed Ice/ Crushed Ice
  • Filter

Energy Saver (صرفه جویی انرژی)

Energy Saver باعث می شود که در مصرف انرژی و برق صرفه جویی شود. زمانی که حالت Energy Saver فعال شده باشد یخچال سرمای کمتری تولید می کند و حتی ممکن است لامپ LED داخل یخچال نیز روشن نشود. (البته در بعضی از مدل ها)

اگر قطرات آب بر روی درب ها مشاهده کردید حالت Energy Saver   را غیر فعال کنید.

Power Freeze (یخ زدن پر قدرت)

Power Freeze باعث می شود یخ سازی یخچال با سرعت بیشتری انجام گیرد. زمانی که حالت Power Freeze فعال شده باشد موتور یا کمپرسور یخچال به مدت زیادی روشن می ماند و سرمای زیادی تولید می کند.

بعضی مواقع ممکن است نیاز به مقدار زیادی یخ داشته باشیم و یا اینکه یک جا و به مقدار زیاد مواد غذایی خرید کنیم و فریزر با حجم زیادی از گوشت و مواد غذایی دیگر پر شود در این صورت بهتر است که مواد غذایی مان با سرعت بیشتری  منجمد شود تا تازگی و کیفیت خود را حفظ کنند.

حالت Power Freeze به صورت خودکار و اتوماتیک بعد از تقریبا دو ساعت خاموش می شود.

Alarm / Filter Reset (هشدار / ریست فیلتر)

دکمه Alarm / Filter Reset برای روشن یا خاموش کردن هشدارها و ریست کردن فیلتر آب یخچال می باشد.

اگر می خواهید هشدارهای باز بودن درب یخچال و صدای دکمه های دیسپلی را خاموش کنید حالت Alarm را بر روی روشن یا ON قرار دهید.

پیشنهاد می کنیم: یکسره کار کردن یخچال سامسونگ

اگر فیلتر آب یخچال را تعویض نموده اید لازم است تنظیمات فیلتر را ریست کنید تا هشدار تمام شدن فیلتر حذف شود. برای این منطور کافی است دکمه Alarm را 3 ثانیه فشار داده و نگه دارید تا حالت Filter Rest فعال شود.

زمانی که حالت Filter Reset فعال شود علامت هشدار فیلتر از روی صفحه نمایشگر حذف می شود.

Lighting (روشنایی)

با فشار دادن دکمه Lighting چراغ LED زیر صفحه نمایش به طور پیوسته در حالت روشن قرار میگیرد ولی اگر می خواهید لامپ LED یخچال فقط در مواقع استفاده روشن شود در این صورت دوباره دکمه Lighting را فشار دهید تا غیر فعال شود.


Power Cool (سرد کردن سریع)

دکمه Power Cool برای ایجاد و تولید سرمای زیاد و در عین حال سریع می باشد. زمانی که حالت Power Cool فعال شود سرمای بیشتری وارد بخش یخچال می شود.

همچنین در این حالت موتور یا کمپرسور یخچال به صورت پیوسته و یکسره کار می کند. تقریبا در بین تمام مدل های ساید بای ساید سامسونگ در حالت Power Cool موتور یخچال 40 دقیقه کار می کند و 5 دقیقه استراحت. این تایم یا زمان برای سایر مدل های ساید بای ساید سامسونگ متفاوت می باشد.

پیشنهاد می کنیم زیاد از حالت Power Cool استفاده نکنید زیرا ممکن است به موتور یا کمپرسور یخچال آسیب وارد شود.

Ice Off / Child Lock

دکمه Ice Off برای خاموش کردن یخساز می باشد. البته توجه کنید که یخساز فقط از از طرق نمایشگر خاموش شده است و اگر می خواهید یخساز را به صورت کامل خاموش کنید باید دکمه ON / OFF یخساز را تنظیم کنید.

Child Lock

دکمه Child Lock برای قفل کردن دکمه های نمایشگر می باشد. همانطور که از اسمش پیداست به معنی قفل کودک می باشد. برای تنظیم دمای یخچال لازم است ابتدا حتما حالت Child Lock غیرفعال باشد.


Ice Cube (یخ قالبی) و Crushed Ice (یخ خرد شده)

با استفاده از دکمه ها می توانید شکل یخ دلخواه خود را انتخاب کنید و بنا بر سلیقه و نیاز خود از آن استفاده کنید و شکل یخ خروجی از یخساز را تنظیم کنید.

آموزش تنظیمات صفحه نمایشگر یخچال ساید بای ساید سامسونگ

آموزش تنظیمات صفحه نمایشگر یخچال ساید بای ساید سامسونگ


Filter

دکمه Filter برای ریست فیلتر و همچنین هشدار تمام شدن عمر فیلتر می باشد. زمانی که فیلتر آب نیاز به تعویض داشته باشد چراخ Filter قرمز می شود.

زمانی هم رنگ دکمه Filter آبی یا سبز باشد یعنی فیلتر سالم است و می توایند از آن استفاده کنید.

برای ریست فیلتر آب یخچال کافی است دکمه Filter را 3 ثانیه نگه دارید تا تنظیمات فیلتر ریست یا بازنشانی گردد.

هر 6 ماه یکبار لازم است که فیلتر آب تعویض گردد. اگر فیلتر آب تعویض نشود آب سردکن و یخساز دچار مشکل می شوند.

هنگ کردن یا قفل شدن کامل نمایشگر یخچال سامسونگ

اگر برای شما هم همین مشکل اتفاق افتاده است و نمایشگر قفل شده است و هیچ دکمه ای کار نمی کند باید:

سیم برق یخچال را به مدت 5 دقیقه بیرون بکشید. سپس یخچال را روشن کنید و ببینید مشکل برطرف شده است یا نه. اگر مشکل برطرف نشده باشد ممکن است برد الکترونیکی اصلی یخچال مشکل پیدا کرده باشد.

ریست دیسپلی یا نمایشگر یخچال

اگر موقع هنگ کردن و قفل شدن کامل دیسپلی یخچال مشکل با خارج کردن سیم برق حل نشد باید دیسپلی یا نمایشگر را ریست کنید.

برای اینکار:

درب یخچال سمت راست را باز کنید و در قسمت بالا زیر کاور، دکمه Power وجود دارد. یکبار آن را خاموش و روشن کنید. اگر باز هم مشکل برطرف نشد برد الکترونیکی اصلی دستگاه باید بررسی یا تعویض شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *