بلاگ

دلایل خاموش شدن صفحه‌نمایش یخچال چیست؟

دلایل خاموش شدن صفحه‌نمایش یخچال چیست؟

با ما در ادامه مطالب برای پیدا کردن علت خاموش شدن صفحه‌نمایش یخچال همراه باشید.

قطع بودن برق یخچال برای صفحه نمایش یخچال

یکی از متداول‌ترین علل خاموش شدن صفحه‌نمایش یخچال دلایل خاموش شدن صفحه‌نمایش یخچال  ، قطعی برق یخچال است. هنگامی‌که متوجه خاموش شدن صفحه‌نمایش یخچال شدید، ابتدایی‌ترین راه این است که برق یخچال را بررسی کنید. ممکن است کل برق خانه و یا ساختمان شما رفته باشد. اگر مشکل از قطعی برق خانه یا ساختمان نبود، شاید مانعی برای برق یخچال وجود دارد. آن را بررسی کنید و در صورت نیاز با متخصص یا نصاب یخچال مشورت بگیرید.

2- وجود مشکل دربرد یخچال برای صفحه نمایش یخچال

خرابی برد در یخچال می‌تواند از علل خاموش شدن صفحه‌نمایش یخچال باشد. زمانی که برق یخچال را بررسی کردید  از قطعی برق نبود، به سراغ برد یخچال بروید. برد یخچال هم یکی از مهم‌ترین بخش یخچال است. وقتی برد یخچال دچار خرابی شود ممکن است اجزای دیگر یخچال نیز دچار مشکل شوند.

خاموش شدن صفحه‌نمایش یخچال  محل قرارگیری برد یخچال در بالای یخچال و در سمت عقب یا جلو قرارگرفته است. بادقت برد را بررسی کنید. درصورتی‌که از خرابی برد اطمینان حاصل پیدا کردید، برق یخچال را از پریز بکشید. بعد از گذشت 30 ثانیه دوباره پریز برق را وصل کنید. اگر هیچ‌گونه تغییری در اتفاق نیفتاد احتمالاً  به علت خرابی برد است. ابرد یخچال بسیار گران و حساس است که بهتر است این کار را به یک متخصص باتجربه بسپارید.

 

"<yoastmark

3- خرابی ترموستات یخچال برای صفحه نمایش یخچال

یکی دیگر از علل  خراب شدن ترموستات باشد.  کار اصلی ترموستات در موتور هر کدوم از وسایل برقی این است که موتور بیش‌ازحد داغ شد، ترموستات دستور خاموشی موتور را صادر کند. اگر ترموستات یخچال دچار خرابی شود، دستوراتی که صادر می‌کند هم اشتباه می‌شود. درنتیجه این دستورات اشتباه، عملکرد یخچال با مشکل روبه‌رو می‌شود. که بهتر است برای تعمیر ترموستات یخچال با یکی از متخصصین تماس بگیرید.

4- خراب بودن سوئیچ درب یخچال برای صفحه نمایش یخچال

وقتی درب یخچال را باز می‌کنید، صفحه‌نمایش هم روشن می‌شود. اگر هنگام باز کردن درب یخچال متوجه روشن نشدن صفحه‌نمایش شدید، یکی از علت‌های خاموش شدن صفحه‌نمایش یخچال می‌تواند به علت خرابی سوئیچ درب باشد. خراب بودن سوئیچ درب باعث روشن نشدن دیسپلی می‌شود. که در این مورد باید سوئیچ درب را عوض شود.

5- در تعادل نبودن دمای یخچال برای صفحه نمایش یخچال

وقتی دمای یخچال درست نباشد روی صفحه‌نمایش یخچال یک زاویه به وجود می‌آید که یکی از علت‌ها به همین موضوع برمی‌گردد که اگر دما متعادل نباشد امکان دارد رو به گرما برودکه درنتیجه این گرمی دما، مواد غذایی ممکن باعث خرابی شوند. که به‌نوعی هشدار محسوب می‌شود.

6- خرابی سنسور یخ‌ساز یخچال برای صفحه نمایش یخچال

یکی از علت‌های  خرابی سنسور یخ‌ساز است که سنسور یخ‌ساز از قطعات مهم یخچال است. دلایل خرابی سنسور یخچال عبارتنداز:

– خراب شدن قطعات

– مشکلات ترموستات

– گرفتگی فیلتر

– یخ زدن لوله انتقال آب

– مسدود شدن خط انتقال آب به سنسور

وقتی‌که هرکدام از گزینه‌های بالا اتفاق بیفتد،  صفحه‌نمایش یخچال خاموش می شود. رادربردارد که بهتر است از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید تا مشکل سنسور را رفع شود.

 

امیدواریم مطالب بالا برایتان مفید بوده باشد و علت‌های خاموش شدن صفحه‌نمایش یخچال را متوجه شده باشید. البته گاهی اوقات ممکن است  برگرفته از مشکلات فنی باشد. در این مواقع درصورتی‌که تجربه کافی ندارید و بهترین کار تماس با یک متخصص است تا مشکل راهنمایی برطرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *