بلاگ

10ایراد شایع ماشین لباسشویی!

 

ماشین لباسشویی یک دستگاه مدرن و ضروری است که ممکن است پر زرق و برق نباشد ، اما فوق العاده مفید است . شما اغلب متوجه نمی شوید که این دستگاه چقدر می‌تواند مفید باشد تا این که دچار مشکل شده و کار کرد آن ناگهان متوقف شود .
ماشین های لباسشویی مطمئنا لوازم سخت و محکمی می باشند ، اما آنها نیز مانند تمام وسایل خانه ، در برابر خرابی و خطا مصون نیستند.
در این مقاله به بررسی رایج ترین مشکلات ماشین لباسشویی و چگونگی رفع این خرابی ها پرداخته ایم. شما می توانید قبل از تماس با تعمیرکار در صورت خرابی ماشین لباسشویی تان چند اصل اساسی در آنها را بررسی کنید و در صورت درست نشدن برای تعمیر آن به تعمیرکار ماشین لباسشویی در کرج مراجعه نموده و کمک بگیرید.

چگونه ماشین لباسشویی را تعمیر کنیم؟
چگونه ماشین لباسشویی را تعمیر کنیم؟

شایع‌ترین مشکلات و خرابی های ماشین لباسشویی

1. پرش به اطراف

اکثر ماشین های لباسشویی تا حدی لرزش دارند . اما اگر متوجه افزایش ناگهانی لرزش در دستگاه خود به طوری که دستگاه دچار پرش شده است ، شدید وحشت زده نشوید. زیرا ممکن است مشکل به دلیل تراز نبودن جای ماشین لباسشویی و یا جدا نشدن کمک فنرها از شاسی دستگاه ایجاد شده باشد.

2. پر سر و صدا بودن دستگاه

ماشین آلات شستشو هنگام کار کردن سر و صدای ایجاد می‌کنند ، اما اگر متوجه افزایش ناگهانی سر و صدا در دستگاه خود شده‌اید علل احتمالی ایجاد صدا می تواند به دلیل گیر کردن شیء در قسمتی از دستگاه یا دیگ آن باشد ، همچنین می تواند نشانه‌ای از این مسئله باشد که یک قسمت از ماشین نیاز به تعویض دارد.

3. آب از ماشین لباسشویی تخلیه نمی شود.

این مسئله بدان معنا است که در فیلتر انسداد وجود دارد یا پمپ خراب است. اولین کاری که باید انجام دهید خالی کردن آب از دستگاه می باشد تا بتوانید ماشین لباسشویی خود را نجات دهید. شیلنگ تخلیه را بیرون و آن را درون یک سطل قرار تا سطل پر از آب شود.

4. عدم چرخش دستگاه

مشکلات مربوط به چرخه چرخش خطای دستگاه شستشو نسبتاً متداولی می باشد . خبر خوب این است که رفع آنها به طور کلی نسبتاً ارزان و ساده می باشد . در صورت عدم توزیع لباس به طور منظم سنسورهای موجود در چرخه غلبه نموده و باعث لرزش دستگاه می شوند . این مسئله ممکن است در صورتی که واشر را بیش از حد بارگذاری کرده باشید اتفاق افتد. از دلایل دیگر می توان به برس های فرسوده ، مشکلات کمربند درایو یا موتور معیوب یا واحد کنترل اشاره نمود . برای فهمیدن اینکه دقیقاً چه مشکلی وجود دارد نیاز به یک کمک حرفه ای دارید.

5. لباس ها بوی بدی دارند.

در صورتی که از شستشو با دمای پایین و مواد شوینده بیولوژیکی استفاده می‌کنید، می‌توانید با کتری یا حتی قارچ ها را در دستگاه لباسشویی خود ایجاد کنید . برای برطرف کردن این مشکل شستشوی گرم را به صورت خالی و بدون لباس امتحان کنید و همیشه بعد از کار کردن دستگاه چند دقیقه درب دستگاه را باز گذاشته و آن را در معرض هوا قرار دهید.

6. عدم باز شدن درب

این مسئله معمولاً به دلیل عدم تخلیه آب یا قفل درب خراب ایجاد می شود.

7. تخلیه نامناسب یا آهسته

اگر دستگاه شما به طور ناگهانی شروع به تخلیه آهسته کند و بعد از یک چرخه شروع به آب گرفتن اضافی در دستگاه کند ، ممکن است آنقدر که به نظر می‌رسد مسئله جدی نباشد . شما می توانید به سادگی فیلتر را بررسی کنید تا ببینید که آیا مانعی وجود دارد یا خیر.

8. آب گیری نکردن دستگاه

در صورتی که دستگاه شما قادر به آب گیری نبوده و یا آب گیری آن به صورت کند انجام می‌شود ، می‌تواند به دلایل متفاوتی از جمله باز بودن درب ماشین ، خراب بودن میکروسوئیچ یا هیدرواستات ، قطع بودن سیم های رابط بین کلید تایمر، هیدرواستات و میکروسوئیچ می باشد . خراب بودن شیر ورودی آب در این دستگاه ها نیز می تواند علت آب گیری نکردن و یا آب گیری کند باشد.

9. قطع نشدن عمل آب گیری

اگر هنگامی که دستگاه در حال آب گیری است آب درون دیگ آن بسیار زیاد شود این مشکل می‌تواند به علت خرابی شیر ورودی آب باشد .برای مشخص شدن اینکه آیا اشکال از شیر ورودی است ابتدا اتصال برق دستگاه را قطع کنید ، اگر آب همچنان داخل دیگ دستگاه وارد شود مشکل از شیر ورودی آب می باشد اگر با قطع شدن اتصال برق جریان آب قطع شود ایراد ممکن است از تایمر، سوئیچ فشار و یا به علت کم بودن فشار آب در شیلنگ ورودی آب باشد.

10. عدم روشن شدن دستگاه

در صورتی که دستگاه شما روشن نمی شود این مشکل می تواند به دلیل عدم اتصال جریان برق باشد . ابتدا اطمینان حاصل کنید که سیم برق دستگاه به پریز متصل و یا پریزی که سیم برق دستگاه به آن متصل است دارای برق می باشد.

از دلایل دیگر عدم روشن شدن دستگاه می توان به باز بودن درب ماشین لباسشویی اشاره نمود . در صورت خراب بودن سوئیچ درب روشن شدن ماشین با مشکل روبه رو خواهد شد.
در صورتی که لباسشویی شما دچار مشکل  و خودتان قادر به رفع خرابی آن نیستید ،  برای تعمیر ماشین لباسشویی  به نمایندگی‌های مجاز و مراکزی که خدمات پس از فروش این دستگاه ها را ارائه مراجعه که این مراکز با داشتن تعمیرکاران مجرب و حرفه ای  در اسرع وقت دستگاه شما را رفع کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *